Květen 2010

Ecce Homo

14. května 2010 v 11:44 | Rampa Tau |  Poezie
     Tohle jsem napsal při dlouhé chvíli v kavárně. Seděl jsem, popíjel svou oblíbenou kávu a přemýšlel jsem o tom, co je člověk. Doufám, že se tímhle dílkem nikoho nedotknu, nikoho neurazím a jestli ano, tak má smůlu, protože jsem "jen člověk"    


Odmítnutí

14. května 2010 v 11:34 | Rampa Tau |  Poezie
     Koukám, že jsem si zavedl složku poezie, ale zeje prázdnotou, tak sem musím honem něco dát. Tahle básnička vznikla už dávno v důsledku skončení jedné významné epizody mého života.


Prsa

13. května 2010 v 9:17 | Rampa Tau |  Próza
     Mám teď toho trošku moc, takže se nestíhám věnovat svému blogu a psát. Zrovna dnes mě čekají dva poměrně těžký zápočty, ale už večer bych mohl začít psát něco nového, takže to sem začnu hrnout zase po jednotlivých dílech. Pro dnešek vás odbudu takovou krátkou povídkou z mé dřívější tvorby. Publikoval jsem jí už na saspi pod starým nickem. Doufám, že se bude líbit, ale předem upozorňuji, že to není žádná romantika se šťastným koncem.
     Teď snídám, tak ještě využiji volný čas a omrknu vaše blogy, pak se jdu zase učit


Jak ke jménům jsem přišel - dodatek k Tradici

3. května 2010 v 13:06 | Rampa |  Próza
Když jsem začínal psát tento příběh, vycházel jsem z vlastních zkreslených poznatků o starém Japonsku. Jistě, jestli se tím někdo hlouběji bude zaobírat, určitě najde v mém textu spousta nesmyslů, ale já se nesnažil vytvořit autentický obraz, spíš zajímavou kulisu pro svůj příběh. Jediné, co jsem různě sháněl na internetu a dával si záležet na tom, aby tak nějak korespondovalo se skutečností, byla jména postav. Tady uvádím jejich přehled a významy:

Setsuka - jméno gejši ze hry Soulcalibur III
Rikimaru - jméno ninji ze hry Tenchu
Hatori - jméno kováře z filmu Kill Bill, nevím, jestli je přepis správný
Nibori - japonské jméno znamenající dosáhnout velkého významu
Akira - japonské jméno znamenající bystrost nebo také světlost
Mitsuko - japonské jméno znamenající dítě světla
Katsuo - japonské jméno(to už dál nebudu psát, je to snad jasné) zanmenající vítězné dítě
Yuu - přečnívající, vznešený
Tanjiro - vysoko ceněný druhý syn
Ryuyama - Dračí hora

Jak vidíte, snažil jsem se vyhledat jména podle charakterů jednotlivých postav.
Ještě bych chtěl také upozornit na to, že kromě jmen Setsuka, Rikimaru, Hatori a názvu Ryuyama, jsou všechna ostatní jména pro pejsky

Tradice 5.díl

3. května 2010 v 12:48 | Rampa |  Próza
A je tu konec příběhu a já se už snad mohu s klidným svědomím odebrat zpět ke svému učení Ještě bych chtěl zdůraznit, že pokud by vám konec nějak neseděl, není to moje vina, ale vaše, protože já to chtěl původně úplně jinak, ale vy jste chtěli tohle No nic, přeji příjemnou zábavu při čtení a já jdu něco dělat, nebo se z těch smajlů zcvoknu


Tradice 4.díl

2. května 2010 v 23:07 | Rampa |  Próza
Stále více mě mrzí ten nadpis. Jak postupně píšu, odchyluji se od původní osnovy a jak to tak vypadá, konec bude jiný, než jsem si původně představoval, tudíž zvolený nadpis přestává korespondovat s příběhem. Prosím, berte jej proto jen jako operativní a až příběh ukončím, nadpis změním :-) Také se omlouvám, že začínám stále více používat dlouhá souvětí, ve kterých se i já občas ztrácím, ale jak jsem již psal dříve, vše je způsobeno tím, že v poslední době jsem nucen číst poněkud jiný druh literatury, která má trošku neblahý vliv na mou prozaickou tvorbuTradice 3.díl

2. května 2010 v 3:09 | Rampa |  Próza
     Omlouvám se, že jsem se zde dlouho neukázal. Začínají zkoušky a já mám co dělat, abych dohnal vše, co jsem zameškal. Dopisuji seminární práce ne stupidní témata, která si přednášející vymysleli a snažím se tvářit, že všemu rozumím. Zjišťuji termíny, abych je hned zase zapomněl a musel zjišťovat znova. Nejsem zrovna ten nejlepší student, ale potřebuji si udržet stipendium, jinak nebudu mít na nájem a víno, proto mám stále méně a méně času na to, co mě baví a teší. Chtěl jsem vás ukonějšit nějakou starší tvorbou, ale vy stejně spíše čekáte na další pokračování tohoto příběhu, tak jsem vyprázdnil dva šálky kávy a dal se do psaní. Předem upozorňuji, že kvalita v tomto dílu lehce ztrácí, což je důsledek vědecké literatury, kterou teď do sebe musím soukat.
     Tak nějak zjišťuji, že původní povídka se mi pomalinku mění na novelu. Snad z toho nebude román . Také jsem nespokojený s názvem, ale zatím to nechám tak. Až to vše dokončím, dám vám k dispozici ucelenou verzi ke stažení v pdf nebo nějakém formátu na elektronické čtečky a PDA, aby jste si mohli vše přečíst najednou bez rušivých prodlev.
     No, nebudu dál zdržovat. Vypusťme lvy...